זוגות צעירים רבים הנמצאים לפני תהליך תכנון של אחד האירועים הכי מרגשים בחייהם שואלים את עצמם שאלה חשובה: האם לתכנן חתונה גדולה בה כמות המוזמנים נעה בממוצע בין 400-700 אנשים או לחלופין ללכת על חתונה אינטימית וקטנה של 150-300 מוזמנים. במאמר הבא נציג בפניכם את השיקולים המרכזיים: קטנה או גדולה – בעד ונגד…

שיקול ראשון כשחושבים אם חתונה קטנה או גדולהכלכלי

אמנם זוגות רבים מסתמכים על המתנות שהם יקבלו במטרה שיוכלו אחר כך לשלם את התשלום לכל הספקים, אך איך שלא מתסכלים על זה, חתונה גדולה עולה הרבה יותר כסף בהשוואה לחתונה קטנה ולכן חשוב להתייחס לשיקול הכלכלי. יותר מנות קייטרינג, יותר אלכוהול, יותר צלחות, יותר מפות, יותר פרחים, יותר נרות – הכל עולה יותר. לכן, לפני שאתם מחליטים על חתונה קטנה או גדולה, בדקו מה התקציב שלכם, מה הסכום שהייתם רוצים לשמור אחרי החתונה ועשו חישוב כלכלי הגיוני. חבל להשקיע סכומי עתק ורגע אחרי תמצאו את עצמכם מתחילים את חייכם הזוגיים בלי משהו בצד וחוזרים לנקודת ההתחלה. חתונה יכולה להיות דווקא הזדמנות לנקודת פתיחה כלכלית טובה בעיקר שההורים עוזרים בתשלומים לספקים ולאולם.

שיקול שניאווירה 

האווירה שמתקבלת בחתונה קטנה של עד 300 מוזמנים, היא אווירה אינטימית, משפחתית ונעימה, פחות אולי מסיבתית והמונית, כך שזה מאוד תלוי איזו אווירה אתם מחפשים.

שיקול שלישיאנשים

שאלו את עצמכם שאלה פשוטה: האם באמת יש לכם כמות גדולה של אנשים להזמין או שמא בכדי למלא אולם של 500 אנשים אתם מתכוונים להזמין את הדודה שלא ראיתם מהיום שנולדתם, את החברה שלכם מהגן שכבר מזמן נמצאת בחו״ל ואת המחנכת שלכם מכתה א׳.

זה אולי השיקול החשוב ביותר כי אם באמת יש לשני הצדדים משפחות גדולות עם הרבה נפשות וחשוב להורים שלכם להזמין את כולם, אולי שווה לקיים חתונה גדולה בכדי שכולם יקחו חלק בשמחה. לעומת זאת, אם מעגל החברים שלכם יחסית מצומצם ואפשר לסגור על חתונה נעימה וקטנה, אולי באמת כדאי לוותר על כל האנשים שגם ככה לא ראיתם בעשור האחרון וכנראה גם לא תראו אחרי החתונה.

איך שלא יהיה, תכנון חתונה קטנה או גדולה, הוא תהליך הכולל בתוכו המון שלבים והיבטים, לכן בין אם בחרתם בחתונה גדולה ובין אם בחתונה קטנה, עליכם להיות ערוכים להחלטה שלכם ולהתכונן אליה שכן בסופו של דבר גודל החתונה משפיע על האירוע כולו.