אחוז המתחתנים בארץ עולה בהדרגה בכל שנה שחולפת ואירועי חתונה הם לא דבר נדיר כלל.  זוגות רבים מעוניינים לערוך טקס מרהיב שאף אורח לא ישכח ויישאר בתודעתם של כל מי שיוזמן לטקס. חתונות גדולות עם אורחים רבים הן פרוייקט מאתגר שיש להיערך אליו מבעוד מועד, לפנות לבעלי מקצוע רבים ולתאם בין כל הגורמים על מנת שהכול יסתדר בצורה הנכונה.

מאידך לא תמיד חייבים לערוך חתונה ענקית ומפוארת, וקיים ערך גבוה גם לטקס קטן ואינטימי עם פחות מוזמנים ויותר דגש על האווירה. על מנת להבין ולהכין את כל מה שדרוש לטקס כזה ניתן להיעזר באתרי אינטרנט ייעודיים. אתרים אלו מציעים מיון נוח של כל האפשרויות כך שתוכלו להבין מי נגד מי וכמה עולה כל שירות.

אז איפה מתחילים?

ראשית כדאי לשבת עם המשפחה ולהחליט איזה סוג של אירוע חתונה אתם רוצים שזה יהיה. חתונה יכולה ללבוש צבעים רבים וישנו מגוון רחב מאוד דברים שאפשר לעשות:

  • חתונה קטנה היא חסכונית יותר במובנים רבים אך האירוע יכול להיות מהודר ומרשים מאוד גם כך. מדובר על טרנד מועדף על זוגות רבים גם בשל האווירה האינטימית שהן מהוות.
  • המזון בחתונות קטנות יכול להיות מוקפד בהרבה ולהציג אפשרויות רבות יותר ומדויקות יותר לקהל שיגיע. מגשי אירוח הם רעיון מצוין שיחליף את הבופה ההמוני.
  • המיקום הוא הרבה יותר גמיש. היות ומדובר על חתונה קטנה אפשר לערוך אותה בחיק הטבע, על חוף הים, בגן אירועים או אפילו ליד הבית.

מה הטרנדים?

רבים עורכים את החתונה בבית כנסת שיכול להיות אפילו עתיק ומסוגנן. ההחלטה לערוך את האירוע בבית כנסת תורמת מאוד לאווירה הכללית של קדושה וטהרה. במקרים רבים האוכל מוגש לפני החופה כך שהטקס העיקרי מקבל את כל תשומת הלב שהוא זכאי לה. עוד טרנד הוא חתונה במושב קטן. חתונה כזו מספקת לאורחם חוויה משחררת מאוד ושהייה במרחבים פתוחים לאורך כל האירוע. בדרך כלל החתונה תיערך בחצר גדלוה ותספק ציוד נוח לאירועים, הצללה וכל מה שנחוץ.