תכנון החתונה שלכם הוא לא עניין של מה בכך וזאת משום שביום חגכם אתם בוודאי רוצים ליהנות מאירוע מושלם, בין אם מדובר בחתונה גדולה או קטנה, בחתונת חורף או קיץ.

על מנת לתכנן את האירוע שלכם אתם בוודאי כבר נמצאים בשיא הקלחת שכוללת בחירת מקום לאירוע, בחירת מוזיקה, אוכל, התאמת ביגוד לחתן ולכלה ועוד.

אחד המרכיבים שהופכים אירוע לטוב או פחות טוב, הוא האלכוהול שמוגש לאורחים באירוע, כאשר אלכוהול זול ולא איכותי יכול להרוס לרבים מהמוזמנים את האירוע כמו גם לחתן ולכלה.

כדי ליהנות מאירוע טוב ואיכותי חשוב לשים לב כי אתם משלבים באירוע יין טוב, אדום ו/או לבן חצי יבש ויבש ואתם מתאימים גם שלל קוקטיילים לאירוע כמו קוקטיל קיץ מסוג המבוססים על פירות, טקילה וודקה, כמו גם קוקטיילים המתאימים לחתונות חורף המבוססים על ליקרים איכותיים ושמנת.

היה ואתם לא בטוחים שאתם יודעים מספיק כדי לבצע את בחירת היינות הטובה ביותר, תמיד אפשר להתייעץ עם חובב יינות שמבין או לשקול קורס יין בו תלמדו בהרחבה אודות סוגי היין השונים. 

איזה יין כדאי להזמין לחתונה

אז איזה יין כדאי להזמין לחתונה?

יין לחתונת קיץ – רבים הזוגות אשר בוחרים להתחתן בחתונת קיץ, בין אם מדובר בחתונה צהריים שמתקיימת בחוץ, לבין אם בחתונה שמתחילה בערב ומשלבת בין חלל חיצוני לפנימי. לחתונות קיץ יתאימו בדרך כלל יינות לבנים חצי יבשים או יבשים בעלי טעם פירותי ורענן. יינות אלה כמו שרדונה, סובניאון, בלאן ואף שמפניות שמתאימות לשלב האפריטיף: יקנו את ההרגשה התוססת והמרעננת לאירוע קיצי וצעיר.

יין לחתונה המתקיימת בחורףחתונות חורף נחשבות אטרקטיביות ביותר בעיקר בשל המחיר הנמוך שהן מאפשרות וגם במידה ואם יודעים לתכנן טוב את האירוע: הן יכולות להיות חתונות קונספט מדהימות! כמו למשל כאלה המבוססות על מאכלי חורף מפנקים, עם תפאורה חורפית מושלמת כמו גם חתונות המתקיימות בחללים כפריים שמקנים נופך אישי ומזמין לאירוע.

לחתונות חורף יתאימו כפי שהזכרנו אותם קוקטיילים שמתאימים לחורף המפנקים והמתוקים, כמו גם יינות אדומים כהים וכבדים שמקנים הרגשה נעימה ושל ריחוף. יינות מסוג זה שנחשבים עתירי אלכוהול והם מתאימים למזג האוויר החורפי וניתן לבחור לחתונה שלכם שלל יינות איכות כמו ורדו, קברנה סוביניאון, סירה ועוד.

יינות לחתונה גרנדיוזית – אם אתם מתכננים חתונה גרנדיוזית, משמע חתונה גדולה אשר אליה הזמנתם אפילו את השכנים של ההורים, תוכלו לגוון ביינות מסוגים שונים שאינם חייבים להיות ממותגים או יוקרתיים. גוונו בין יינות לבנים יבשים וחצי יבשים כמו גם יינות אדומים לחובבי היין הכבד בעל הטעם המעושן והעשיר.

יין לחתונה אינטימית – בתכנון חתונה אינטימית חשוב כן לשים דגש על יינות איכותיים תוצרת הארץ ותוצרת חוץ, כאשר כיום ישנם שלל יקבים צעירים וותיקים בארץ אשר מספקים יינות לבנים ואדומים יוצאים מן הכלל ואף כאלה שזכו בפרסים בינלאומיים. שימו לב כי אתם מגישים יין מסוג מוסקט שמתאים לאוהבי המתוק, יינות לבנים חצי יבשים לטעם הרענן והפירותי, יבשים לטעם השטוח, כמו גם יינות אדומים מסוגים שונים להתאמה עם המנה העיקרית.