עונת החתונת כבר ממש כאן בפתח וזוגות רבים נמצאים בשיא של תהליך: קביעת כמות המוזמנים, בחירת אולם מקום או נוף, בחירת קייטרינג, צלם, קונספט עיצובי, בגדים, מוזיקה… תהליך שכולל בתוכו המון אלמנטים לצד התרגשות, ציפייה וכמובן איל לא…הרבה אהבה באוויר. הפעם בחרנו לספר לכם למה כדאי לקיים חתונה עד 300 איש זאת לרקע הניסיון שלנו עם חתונות מהסוג הזה…

אירועים עד 300 איש – ראשית כל, בגלל האווירה…

כשמדובר על חתונה עד 300 איש יש אווירה שונה לגמרי בהשוואה לחתונות גדולות, מעט המוניות. אווירה אינטימית, בה מיד האורחים מצליחים להתחבר זה אל זה ואל הזוג, ליצור מאין ריגוש מיוחד כזה לאירוע שהוא ללא ספק חד פעמי עבורכם, רגע שתרצו לנצור לכך חייכם.

דבר נוסף שמתאפשר בקיום חתונה עד 300 איש הוא להבליט את הדברים הקטנים שעושים את ההבדל והופכים את האירוע לייחודי ומיוחד, דברים שבחלל גדול עמוס באנשים, אין מה לעשות הולכים לפעמים קצת לאיבוד.

זה יכול להיות תמונות של הזוג שפזורות ברחבי הגן בתצורה של מוביילים, זה יכול להיות מתנות שי קטנות לאורחים, צנצנות עם סוכריות צבעוניות פזורות בכל מקום או כל פריט עיצובי אחר שמוסיף טאצ’ והופך הרבה יותר בולט, מיוחד ומרכזי באירועים קטנים.

שנית כל, פרט לאווירה האינטימית וה – לעתים אפילו משפחתית שנוצרת באירועים של עד 300 איש, יש את עניין האוכל. הרבה יותר קל לתכנן ארוחה לחתונה קטנה בשישי בצהריים או ארוחת ערב באמצע שבוע לכמות של בין 200-300 מוזמנים בהשוואה לאירוע גדול של 500 מוזמנים. האוכל בחתונות קטנות יכול להיות הרבה יותר מדויק ולקלוע בדיוק לסגנון שאתם מעדיפים בין אם זה טאפסים קטנים  עם תיבולים מיוחדים ומעניינים שמסתובבים בכל החלל ונותנים בוסט של טעם בפה ובין אם דוכנים מדליקים בכל מיני סגנונות. לרוב, בחתונות קטנות האוכל הרבה יותר טעים, מיוחד ומדויק, קשה להתווכח על זה.

דבר נוסף ולא פחות חשוב הוא ההיבט הכלכלי. חתונה עד 300 איש (לרוב) תעלה הרבה פחות לעתים בעשרות אלפי שקלים פחות מאשר חתונה גדולה. יחד עם זאת, כל תהליך התכנון הוא הרבה יותר קל ופחות מלחיץ בחתונה קטנה. הרבה יותר קל להשקיע בהמון פרטים קטנים וליצור אותם בחתונה קטנה מאשר בחתונה גדולה. בחתונה גדולה קשה לחשוב מיוחד, צריך לחשוב פרקטי בהשוואה לחתונה קטנה שבה יותר נוח ליצור קונספט ייחודי. אז חתונה קטנה או גדולה? אתם תחליטו.