חתונה בטבע היא אחת ההעדפות המעניינות והחביבות ביותר שיש, אם כי יש להיערך אליה כיאות ולהכין אותה כמו שצריך. הטבע בישראל אמנם יחסית נוח, אבל אין ספק שיש מקומות וימים שבהם קשה הרבה יותר ליהנות פשוטו כמשמעו מחתונה בטבע שתתנהל כשורה וללא בעיות. כשאתם מתכננים חתונה בטבע שימו לב לדגשים הבאים שיכולים להיות ההבדל הדק שבין חתונה קסומה באמת שלמענה היה שווה לעבור את כל שבילי העפר, לבין חתונה מעצבנת שתגרום לאורחים הנרגנים שלכם לזכור אתכם בטרוניה.

לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן

אל תתעקשו על מיקום שמקשה על רוב האורחים שלכם להגיע לשם, או מיקום שמקשה עליהם ליהנות בו. זה לא תמיד אותו דבר ויש לשים לב גם וגם. מיקום נוח הוא אינו מיקום בלב מדבר שאינכם מארגנים הסעה אליו, אלא מיקום שקל להגיע אליו גם בהסעה וגם ברגל. כמו כן, ודאו שאין לידו רפתות שמדיפות ריח חריף, מאגרי מים שהם בית גידול ליתושים, חיות בר שעלולות להימשך אליכם כאילו הייתם תחנת האכלה, וכל סכנה אחרת שלא נערכתם אליה. אתם רוצים שאנשים ייהנו מהאוויר הצח במקום הפתוח עם הנוף המהמם ושלא יסכנו את חייכם.

קייטרינג מותאם

הבעיה בחתונה בטבע הישראלי היא איך לשמור על הקייטרינג שלא יתלכלך באבק הרב שיש לנו כאן, איך המזון יישמר ויוגש מבלי להתקלקל בחום הרב ואיך לשנע את כל הציוד לטבע. כמו כן, אם בחרתם בדוכני מזון שמכינים את המזון שם, ודאו שהכנתם רישיונות או אישורים וביטוח שמתאימים לאירוע כזה על כל מקרה. הגנרטורים שתביאו ישמשו אתכם בוודאי גם להשמעת מוזיקה ולכן שימו לב כיצד מתכוונים אנשי הקייטרינג שלכם לדאוג לאורחים, בהנחה ששכרתם את אנשי המקצוע שיודעים להסעיד בטבע. מכאן נובע שהקייטרינג שתזמינו צרי לעמוד בתלאות הדרך ולהתאים לכל מזג אוויר.

התנהלות ירוקה

אם אתם כבר בטבע, אל תגרמו לזיהום האזור לא בלכלוך, לא בבזבוז אנרגטי ולא בהשלכת מזון לבעלי חיים שאינם אמורים לאכול מזון אנושי. כאשר מדובר בחתונה בטבע במקום שיש בו מאגר מים שמרו על מאגר המים הזה מבלי ללכלך. כמו כן, ודאו שאף אדם לא נכנס פנימה אם אין אנשים שיודעים לשחות. כבר שמענו על אסונות כאלה לצערנו ואתם רוצים שהחתונה תישאר חגיגה שמחה ולא תשתבש.

אולי גם יעניין אתכם:

ניצול נכון של הטבע

נסו לתכנן את החתונה שלכם כך שתנצל את הטבע נכון בהצבת מאהל שמשתלב בנוף ואינו הורס אותו. אתם צריכים להציע פתרונות לאנשים שעלולים לסבול מחום או שיהיה קר או גשום במפתיע ולכן חייבים להיערך. בדרך כלל אפשר להזמין מאהל שאינו פוגע בטבע כאשר מקימים אותו, וציוד לאירוח כמו שולחנות וכיסאות שאוספים אח רכך. אם החתונה שלכם צעירה מאוד מחצלות וכריות יהיו כנראה ההעדפה שלכם כדי להושיב את האורחים מסביבכם.